Ρυθμική

aesgve_300x300

Εθνικό Αγωνιστικό Ημερολόγιο 2018 – Ρυθμική Γυμναστική

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΓΩΝΑΣ
10 – 11 Φεβρουαρίου Διασυλλογικός Αγώνας

Α΄- Β΄- Γ κατηγοριών (Γυναικών – Νεανίδων-Κορασίδων)

&

Ανσάμπλ Α΄και Β΄κατηγοριών (Γυναικών – Νεανίδων)

Β περιφέρειας

17 – 18 Φεβρουαρίου Κύπελλο «Ελπίδων» Γ΄ κατηγορίας
 

 

03 – 04 Μαρτίου

Προκριματικός Αγώνας Α΄& Β΄κατηγοριών

( Γυναικών – Νεανίδων )

Ανσάμπλ Α΄και Β΄κατηγοριών ( Γυναικών – Νεανίδων)

Β περιφέρειας

5 Μαρτίου Προτεινόμενη ημερομηνία για Σχολικό Πρωτάθλημα
 

10 – 11 Μαρτίου

 Προκριματικός Αγώνας Α΄& Β΄κατηγοριών

( Γυναικών – Νεανίδων)

Ανσάμπλ  Α΄& Β΄κατηγοριών (Γυναικών – Νεανίδων)

Α-Γ-Δ περιφερειών

 

31 Μαρτίου/ 1 Απριλίου

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας (Γυναικών)

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανσάμπλ Α΄και Β΄κατηγοριών

( Γυναικών – Νεανίδων)

 

13 – 15 Απριλίου

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Β΄ κατηγορίας  (Νεανίδων)

Κύπελλο Ανσάμπλ Α΄- Β΄ κατηγοριών

 

21 – 22 Απριλίου

Προκριματικός αγώνας

Γ΄ κατηγορίας (Κορασίδων)

Α-Γ-Δ περιφερειών

 

Διασυλλογικός Αγώνας Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων)

Β περιφέρειας

 

28 – 29 Απριλίου

Προκριματικός Αγώνας

Γ΄ κατηγορίας (Κορασίδων)

 Β περιφέρειας

05 – 06 Μαΐου Τελική Φάση Γ΄ κατηγορίας (Κορασίδων)

Α-Γ-Δ περιφερειών

12 – 13 Μαΐου Τελική Φάση Γ΄ Κατηγορίας (Κορασίδων)

Β΄ Περιφέρειας

 

26 Μαΐου

Προκριματικός αγώνας

Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων)

 Γ Περιφέρειας

 

02 – 03 Ιουνίου

Προκριματικός αγώνας

Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων)

Α- Δ περιφερειών

 

09 – 10 Ιουνίου

Προκριματικός αγώνας

Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων)

Β περιφέρειας

 

16 – 17 Ιουνίου

Τελική Φάση

Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων)

Α-Γ-Δ περιφερειών

 

23 – 24 Ιουνίου

Τελική Φάση  Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων)

Β περιφέρειας

30 Ιουνίου Διασυλλογικός Αγώνας Ε’ κατηγορίας
 

07 Ιουλίου – 08 Ιουλίου

Κύπελλο Α΄-Β΄-Γ΄-Δ΄ κατηγοριών

(Γυναικών – Νεανίδων – Κορασίδων – Παγκορασίδων)

 

Νοέμβριος

Διασυλλογικός Αγώνας Ανσάμπλ Γ΄- Δ΄ κατηγοριών

 

Ανσάμπλ Γ΄- Δ΄ κατηγοριών

Προκριματικοί – Τελικές Φάσεις

Εθνικό Αγωνιστικό Ημερολόγιο 2017 – Ρυθμική Γυμναστική

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ
18-19 Φεβρουαρίου Κύπελλο «Ελπίδων» Γ’ κατγορίας  Θεσσαλονίκη
11-12 Μαρτίου Προκριματικός Αγώνας Α’ – Β’ κατηγοριών (γυναικών – νεανίδων)
Α’ – Γ’ – Δ’ περιφερειών
Αθήνα
18-19 Μαρτίου Προκριματικός Αγώνας Α’ – Β’ κατηγοριών (γυναικών – νεανίδων)
Β’ περιφέρειας
Θεσσαλονίκη
01-02-03 Απριλίου Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α’ κατηγορίας (γυναικών),
Αγώνας πρόκρισης για Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ensemble (νεανίδων)
Αθήνα
22-23-24 Απριλίου Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Β’ κατηγορίας (νεανίδων)
Κύπελλο «Ensemble» Α’ – Β’ κατηγοριών
Θεσσαλονίκη
06-07 Μαΐου Προκριματικός Αγώνας Γ’ κατηγορίας (κορασίδων)
Β’ περιφέρειας
Θεσσαλονίκη
12 Μαΐου Προτεινόμενη ημερομηνία για Σχολικό Πρωτάθλημα Αθήνα
13-14 Μαΐου Προκριματικός Αγώνας Γ’ κατηγορίας (κορασίδων)
Α’ – Δ’ περιφερειών
Αθήνα
20-21 Μαΐου Προκριματικός Αγώνας Γ’ – Δ’ κατηγοριών
(κορασίδων – παγκορασίδων)
Γ’ περιφέρειας
Πάτρα
27-28 Μαΐου Τελική Φάση Γ’ κατηγορίας (κορασίδων)
Β’ περιφέρειας
Θεσσαλονίκη
03-04 Ιουνίου Τελική Φάση Γ’ κατηγορίας (κορασίδων)
Α’ – Γ’ – Δ’ περιφερειών
Αθήνα
10-11 Ιουνίου Προκριματικός Αγώνας Δ’ κατηγορίας (παγκορασίδων)
Β’ περιφέρειας
Λιτόχωρο
17-18 Ιουνίου Προκριματικός Αγώνας Δ’ κατηγορίας (παγκορασίδων)
Α’ – Δ’ περιφερειών
Αθήνα
24 – 25 Ιουνίου Τελική Φάση Δ’ κατηγορίας (παγκορασίδων)
Β’ περιφέρειας
Θεσσαλονίκη
08-09 Ιουλίου Τελική Φάση Δ’ κατηγορίας (παγκορασίδων)
Α’ – Γ’ – Δ’ περιφερειών
Αθήνα
Τέλος Οκτωβρίου Κύπελλο «Νεανίδων – Γυναικών» Αθήνα
Τέλος Οκτωβρίου Κύπελλο «Κορασίδων –  Παγκορασίδων» Θεσσαλονίκη
Νοέμβριος Ensemble Α’ – Β’ κατηγοριών
(Προκριματικός – Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)Ensemble Γ’ – Δ’ κατηγοριών
(Α’ Φάσεις – Τελικές Φάσεις)