Εθνικό Αγωνιστικό Ημερολόγιο 2019 – Ρυθμική Γυμναστική
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ | ΑΓΩΝΑΣ |
09 – 10 Φεβρουαρίου |
Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.
Διασυλλογικός Ατομικού Α΄-Β΄-Γ΄ κατηγοριών & Ανσάμπλ Α΄- Β΄κατηγοριών |
16 – 17 Φεβρουαρίου |
Κύπελλο Ελπίδων Γ΄- Δ΄ κατηγοριών |
23 – 24 Μαρτίου |
Προκριματικός Αγώνας Α΄& Β΄ κατηγοριών
(γυναικών – νεανίδων) Ανσάμπλ Α΄& Β΄κατηγοριών (γυναικών – νεανίδων) Α – Γ – Δ περιφερειών |
30 – 31 Μαρτίου |
Προκριματικός αγώνας Α΄& Β΄κατηγοριών
( γυναικών – νεανίδων ) Ανσάμπλ Α΄& Β΄κατηγοριών (γυναικών – νεανίδων) Β περιφέρειας |
06 – 07 Απριλίου |
● Πανελλήνιο Α΄ κατηγορίας (γυναικών)
● Πανελλήνιο Ανσάμπλ Α΄& Β΄ κατηγοριών
(γυναικών – νεανίδων) |
12 – 14 Απριλίου |
Πανελλήνιο Β΄ κατηγορίας (νεανίδων)
Κύπελλο Ανσάμπλ Α΄- Β΄κατηγοριών |
15 Απριλίου |
Προτεινόμενη ημερομηνία για Σχολικό Πρωτάθλημα |
20 – 21 Απριλίου |
Προκριματικός αγώνας Γ΄ κατηγορίας (κορασίδων)
Β περιφέρειας |
03 – 05 Μαΐου |
Προκριματικός αγώνας Γ΄ κατηγορίας (κορασίδων)
Α – Γ – Δ περιφερειών
Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε. Διασυλλογικός Δ΄ κατ. (Παγκορασίδες) |
11 – 12 Μαΐου |
Τελική Φάση Γ΄ κατηγορίας (κορασίδων)
Β Περιφέρειας |
17 – 19 Μαΐου |
Τελική Φάση Γ΄ κατηγορίας (κορασίδων)
Α- Γ- Δ Περιφερειών |
01 – 02 Ιουνίου |
● Προκριματικός αγώνας Δ΄ Κατηγορίας (παγκορασίδων)
Β Περιφέρειας ● Προκριματικός αγώνας Δ΄ κατηγορίας (παγκορασίδων) Γ Περιφέρειας |
07 – 09 Ιουνίου |
Προκριματικός αγώνας Δ΄ κατηγορίας (παγκορασίδων)
Α – Δ Περιφερειών |
15 – 16 Ιουνίου |
Τελική Φάση Δ΄ κατηγορίας (παγκορασίδων)
Β Περιφέρειας |
21 – 23 Ιουνίου |
Τελική Φάση Δ΄ κατηγορίας
(παγκορασίδων) Α – Γ – Δ Περιφερειών
Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε. Διασυλλογικός Ε΄ κατηγορίας (προαγωνιστικά) |
06 – 07 Ιουλίου |
Κύπελλο Α΄ – Β΄ – Γ΄ – Δ΄ κατηγοριών (γυναικών – νεανίδων – κορασίδων – παγκορασίδων) |
Οκτώβριος | Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.
Ανσάμπλ Γ΄- Δ΄ κατηγοριών |
Νοέμβριος |
Ανσάμπλ
Γ΄- Δ΄ κατηγοριών Προκριματικές – Τελικές Φάσεις |
2018
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ | ΑΓΩΝΑΣ
|
ΤΟΠΟΣ |
10 – 11 Φεβρουαρίου | Διασυλλογικός Α΄- Β΄- Γκατηγοριών (Γυναικών – Νεανίδων-Κορασίδων)
& Ανσάμπλ Α΄και Β΄κατηγοριών (Γυναικών – Νεανίδων) Β περιφέρειας (Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.) |
Θεσσαλονίκη |
17 – 18 Φεβρουαρίου | Κύπελλο «Ελπίδων» Γ΄ κατηγορίας | Λιτόχωρο |
03 – 04 Μαρτίου |
Προκριματικός Αγώνας Α΄& Β΄κατηγοριών
( Γυναικών – Νεανίδων ) Ανσάμπλ Α΄και Β΄κατηγοριών ( Γυναικών – Νεανίδων) Β περιφέρειας |
Θεσσαλονίκη |
5 Μαρτίου | Προτεινόμενη ημερομηνία για Σχολικό Πρωτάθλημα | |
10 – 11 Μαρτίου |
Προκριματικός Αγώνας Α΄& Β΄κατηγοριών
( Γυναικών – Νεανίδων) Ανσάμπλ Α΄& Β΄κατηγοριών (Γυναικών – Νεανίδων) Α-Γ-Δ περιφερειών |
Αθήνα |
31 Μαρτίου-1 Απριλίου |
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας (Γυναικών)
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανσάμπλ Α΄και Β΄κατηγοριών ( Γυναικών – Νεανίδων) |
Θεσσαλονίκη |
13 – 15 Απριλίου |
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
Β΄ κατηγορίας (Νεανίδων) Κύπελλο Ανσάμπλ Α΄- Β΄ κατηγοριών |
Αθήνα |
21 – 22 Απριλίου |
Προκριματικός αγώνας
Γ΄ κατηγορίας (Κορασίδων) Α-Γ-Δ περιφερειών |
|
28 – 29 Απριλίου |
Προκριματικός Αγώνας
Γ΄ κατηγορίας (Κορασίδων) Β περιφέρειας |
Θεσσαλονίκη |
05 – 06 Μαΐου | Τελική Φάση Γ΄ κατηγορίας (Κορασίδων)
Α-Γ-Δ περιφερειών |
Αθήνα |
12 – 13 Μαΐου | Τελική Φάση Γ΄ Κατηγορίας (Κορασίδων)
Β΄ Περιφέρειας |
Θεσσαλονίκη |
26 Μαΐου |
Προκριματικός αγώνας
Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων) Γ Περιφέρειας |
Πάτρα |
26-27 Μαΐου | Διασυλλογικός Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων)
Β περιφέρειας (Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.) |
Θεσσαλονίκη |
02 – 03 Ιουνίου |
Προκριματικός αγώνας
Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων) Α- Δ περιφερειών |
Λαύριο |
09 – 10 Ιουνίου |
Προκριματικός αγώνας
Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων) Β περιφέρειας |
|
23 – 24 Ιουνίου |
Τελική Φάση
Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων) Α-Γ-Δ περιφερειών |
|
23 – 24 Ιουνίου |
Τελική Φάση Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων)
Β περιφέρειας |
|
30 Ιουνίου | Διασυλλογικός Ε’ κατηγορίας Β΄ Περιφέρειας (Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.) | Θεσσαλονίκη |
07 Ιουλίου – 08 Ιουλίου |
Κύπελλο Α΄-Β΄-Γ΄-Δ΄ κατηγοριών
(Γυναικών – Νεανίδων – Κορασίδων – Παγκορασίδων) |
Αθήνα
|
Νοέμβριος |
Διασυλλογικός Ανσάμπλ Γ΄- Δ΄ κατηγοριών
Β΄ Περιφέρειας (Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.)
Ανσάμπλ Γ΄- Δ΄ κατηγοριών Προκριματικοί – Τελικές Φάσεις |
Θεσσαλονίκη |
Εθνικό Αγωνιστικό Ημερολόγιο 2017 – Ρυθμική Γυμναστική
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ | ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ | ΤΟΠΟΣ |
18-19 Φεβρουαρίου | Κύπελλο «Ελπίδων» Γ’ κατγορίας | Θεσσαλονίκη |
11-12 Μαρτίου | Προκριματικός Αγώνας Α’ – Β’ κατηγοριών (γυναικών – νεανίδων) Α’ – Γ’ – Δ’ περιφερειών |
Αθήνα |
18-19 Μαρτίου | Προκριματικός Αγώνας Α’ – Β’ κατηγοριών (γυναικών – νεανίδων) Β’ περιφέρειας |
Θεσσαλονίκη |
01-02-03 Απριλίου | Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α’ κατηγορίας (γυναικών), Αγώνας πρόκρισης για Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ensemble (νεανίδων) |
Αθήνα |
22-23-24 Απριλίου | Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Β’ κατηγορίας (νεανίδων) Κύπελλο «Ensemble» Α’ – Β’ κατηγοριών |
Θεσσαλονίκη |
06-07 Μαΐου | Προκριματικός Αγώνας Γ’ κατηγορίας (κορασίδων) Β’ περιφέρειας |
Θεσσαλονίκη |
12 Μαΐου | Προτεινόμενη ημερομηνία για Σχολικό Πρωτάθλημα | Αθήνα |
13-14 Μαΐου | Προκριματικός Αγώνας Γ’ κατηγορίας (κορασίδων) Α’ – Δ’ περιφερειών |
Αθήνα |
20-21 Μαΐου | Προκριματικός Αγώνας Γ’ – Δ’ κατηγοριών (κορασίδων – παγκορασίδων) Γ’ περιφέρειας |
Πάτρα |
27-28 Μαΐου | Τελική Φάση Γ’ κατηγορίας (κορασίδων) Β’ περιφέρειας |
Θεσσαλονίκη |
03-04 Ιουνίου | Τελική Φάση Γ’ κατηγορίας (κορασίδων) Α’ – Γ’ – Δ’ περιφερειών |
Αθήνα |
10-11 Ιουνίου | Προκριματικός Αγώνας Δ’ κατηγορίας (παγκορασίδων) Β’ περιφέρειας |
Λιτόχωρο |
17-18 Ιουνίου | Προκριματικός Αγώνας Δ’ κατηγορίας (παγκορασίδων) Α’ – Δ’ περιφερειών |
Αθήνα |
24 – 25 Ιουνίου | Τελική Φάση Δ’ κατηγορίας (παγκορασίδων) Β’ περιφέρειας |
Θεσσαλονίκη |
08-09 Ιουλίου | Τελική Φάση Δ’ κατηγορίας (παγκορασίδων) Α’ – Γ’ – Δ’ περιφερειών |
Αθήνα |
Τέλος Οκτωβρίου | Κύπελλο «Νεανίδων – Γυναικών» | Αθήνα |
Τέλος Οκτωβρίου | Κύπελλο «Κορασίδων – Παγκορασίδων» | Θεσσαλονίκη |
Νοέμβριος | Ensemble Α’ – Β’ κατηγοριών (Προκριματικός – Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)Ensemble Γ’ – Δ’ κατηγοριών (Α’ Φάσεις – Τελικές Φάσεις) |